Cuma, 14 Ekim 2016 09:59

Bu Gündemle Yazmak

Yazan 

Evliliğim gibi blog da 5 yaşına girdi. Hiç bu kadar boş bırakmamıştım kendisini. Ancak beni anlarsınız diye düşünüyorum, ne sosyal medyanın tadı kaldı, ne blog yazmanın ve okumanın. (Görsel tabi ki temsili, kızım o kadar da büyümedi :D)

Zaten paylaşım yapmak üzerine zihnimin tıkır tıkır çalıştığı zamanlar geride kaldı. Bundan 5 sene önce çok yormayan bir işim ile birlikte zevkle götürdüğüm, okuyucuların da o zamanlar bloglar yeni yeni yayıldığından zevkle okuyup yorumlar bıraktığı bir blogum vardı.

Önce ülke gündemi çok karışmaya başladı. Sosyal medya siyasi bir mecra haline geldi. Üst üste sürekli acı olaylar yaşanıp duruyor. Gün geliyor, tam fırsat bulup veya oluşturup zorla da olsa bir paylaşım hazırlamış oluyorsun, yaşanmış kötü bir olay yüzünden paylaşamıyorsun. "şu şu olurken bundan mu bahsedeceksin şimdi" diye hem kendini frenliyorsun, biliyorsun ki sen frenlemesen de birileri frenleyecek, vazgeçiyorsun.

Sonra da, malum hamilelik ve doğum ve bebekli hayat. Hamileliğin 3 ayı zaten bulantıdan ev işi dahil neredeyse hiçbir şey yapamadım. Doğum sonrası güzeldi Allah için, hem normal doğumdan kolay toparlandım, hem de kız kolik değildi, karpuz gibi uyuyan bir bebek ne kadar zor olabilirdi ki :D Ama şimdi öyle mi? Artık 14 aylığız, yaşımızdan önce başladığımız ilk adımlar şu anda neredeyse koşmaya dönüşecek ve tüm gücümüzle ev dağıtıyoruz bütün gün. Kısıtlayıcı bir anne olmak istemiyorum, bu yüzden belli eşyaları yasaklamakla birlikte genel itibari ile serbest bırakıyor ve arkasını topluyorum. Ama bu sefer de, bütün gün ne yapıyorsun derseniz, bütün gün ev topluyorum :D Hele de gündüz uykularımızın ortalama 2 saate düştüğünü düşünürseniz, beni anlayacaksınızdır. Gördüğünüz gibi kendisinin net bir fotoğrafını çekmek bile artık pek mümkün değil.

firuze

Genel itibari ile düşündüğüm gibi gidiyor çoğu şey, ek gıdada biraz yalpaladık ama çok bezdirici, büyük bir problem yaşamadık. Uyku konusunda bir hata yaptım, yazın başlarında dikim işlerim olduğu için hep en kısa yöntem olan emzirme ile uyuttum, bir an önce işin başına döneyim diye. Ancak buna iyice bağımlı oldu, büyüdükçe uyuması zorlaştığı için eskiden mesela dışarıda bebek arabasında kendi kendine rahat rahat uyuyan bebek, şimdi olur olmaz yerde "meme meme" diye ağlamaya başladı :S Bu konuyu düzeltmek için emzirmeden uyutmaya çalışıyorum, zor bir süreçteyim, dualarınızı beklerim.

Dikimlerle ilgili ne hevesim geçti, ne tamamen boş durdum. 2 tesettür, 2 de straples kalıplı gelinlik diktim, birkaç tane kına kıyafeti diktik Gül terzi ile, 3 tane tadilat yaptım, bir de güzel bir taşlı bolero veya omuz kolyesi denen model çalıştım, yakında teslim edip paylaşırım. 

Diktiklerimin birer fotosunu paylaşayım, detaylı fotoğrafları mineertugrul.com sitemde paylaşıyorum, bir de sadece dikimlerimi takip etmek isteyenler için yeni instagram hesabı oluşturdum: mineertugrul_moda

 • 00
 • 00e
 • 3l
 • 4a

Gül ablam ile uzun yıllardır, bu blog kadar uzun süredir çalışmaya devam ediyoruz. Bu sezon, en çok tutulan hani şu başlıklı-kemerli kına kaftan takımlarından üretmeye başladık. Aksesuarları ben yapıyorum, dikimi o. Çok uğraştıran modeller, ancak sonuç güzel oluyor galiba :D

 • 1
 • 4
 • 6
 • 9

İşte böyle, artık sakin bir zaman beklemeyi keseyim istedim. Hepinize çok selamlar, sevgiler.

 

 

Okunma 3093 defa

3 yorum

 • Yorum Linki Oznur Cuma, 31 Mart 2017 08:19 yazan Oznur

  Donem donem bakiyorum yeni yaziniz var mi diye. Yazmaktan vazgecmeyin, zevkle okuyoruz

 • Yorum Linki Boncuk Salı, 10 Ocak 2017 00:38 yazan Boncuk

  boncukbasakblog@gmail.com Gelinligim icin cok fikir almistim sizden, simdiyse bende blog actim sayfamda ara sira paylasimlar yapacagim ilk adimlarim.. ziyaret etmek isteyenler buyurSun:)

 • Yorum Linki reyhan köse Pazar, 06 Kasım 2016 19:38 yazan reyhan köse

  cok memnun oldum yazinizi gördüğüme.blog yazmayi tamamen bıraktığınızi düşünmeye başlamıştım. herkesin birbirine ozellikle de sosyal medya üzerinden surekli saldırdığını ve tahammülsüz olduğunu gördükçe ben de uzaklaşıyorum bu sanal ortamlardan. ama hayata bakışınızla ve paylastiklarinizla takdir ettigim birisiniz.o yüzden cok sevindim tekrar yazmanıza. Allaha emanet olun.

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.