Pazar, 28 Aralık 2014 14:21

Neler Oluyor Hayatta?

Yazan 

Yine bir yılın sonuna yaklaşıyoruz. Blogu biraz boş bıraktığımın farkındayım. Kişisel bir yazı ile biraz değerlendirme yaparak geri dönüyorum. Hareketli bir dönemin beni beklediğini düşünüyorum inşallah. Bakalım neler oluyor?

Zaten blogu takip edenler biliyorlar, böyle bir açılıştan sonra birkaç yazı geliyor, sonra yine bir durgunluk süreci. Aralıklar olsa da yazmayı sürdüreceğim inşallah. Hayat akarken illa ki konularımız da değişiyor, paylaşabileceğim yeni konular olacaktır diye umuyorum. Şu an merak ettim. Acaba en eski bloglar kaç senelik, nasıl içerikleri vardı...Sizin takip ettiğiniz yıllardır devam eden bloglar var mı, yerli/yabancı?

Birkaç gün sonra yeni miladi yıla geliyoruz. 2013 ve 2014 yılları benim için birer durgunluk dönemi oldu diyebiliriz. 2011 ve 2012'de gerek blog gerekse mesleki girişimlerde bir ivme yakalamıştım. İş hayatımda aslında büyük girişimlerimiz devam etti ancak bu girişimi kendi hobilerimde değil eşimle yürüttüğümüz web işlerine yaptık, yani enerjimizi biraz oraya kanalize ettik. Karı-koca olarak girişimci bir aileyiz, kenarda büyük sermayeler olmayınca bazen sıra beklemek gerekebiliyor. Neyse ki tamamen elimi eteğimi çekmedim tabi ki, düşük volümde de olsa hep çalışmaya devam ettim.

Ancak inşallah önümüzdeki dönem için umutluyum. Duraklama dönemini geçerek hareketlenmek gerekiyor değil mi? Şimdilerde çok şık, başlangıçta az parçadan oluşacak ama önü açık bir abiye koleksiyonu üretmekle meşgulüm. Değerli arkadaşım Ayşegül ile ortak bir proje gerçekleştiriyoruz inşallah, kendisi www.mustakbelgelin.com adlı sitenin sahibesi. Evlilik hazırlığında olan arkadaşlar kaçırmasın. Yetiştirebilirsem sizlere bu seneki evlilik hazırlıkları fuarında bir sürprizim olabilir, küçük bir ihtimal ama, fuara gitmeyi ihmal etmeyin. 

İkinci girişimim biraz sonra ama pek bekletmeden gelecek. Gelin Butiği projemi bilenleriniz vardır -onu da yeniledim bu arada. Gelin Butiği'nde hep özel üretim ürünler paylaştım. Özel yapım ürünlerin de belli bir maliyeti oluyor tabi ki. Yeni projemi daha ulaşılabilir gelin aksesuarları satacağım bir yer olarak tanımlayabilirim. En sevdiğim ve bildiğim alan olan gelin aksesuarları ile başlayacağım ama bu sefer daha geniş kapsama yayılmayı da açık bırakıyoruz. Hayırlısı bakalım. Duyurusunu hazır olunca daha detaylı yaparım, şimdilik bir önizleme fotoğrafı paylaşayım:

yeni-proje

Görüştüğüm insanların merak ettiği bir mesele daha. Taşınma durumu. Halen tam kararımızı vermiş değiliz. Daha doğrusu iki değişken var: zaman ve gidilecek yer. İstanbul'dan ayrılma düşüncemiz değişmiş değil. Zaten başka bir yerde şansı olan her aklı başında insana İstanbul'dan gitmesini öneriyorum, çünkü şimdiden sığmıyoruz. Zamanlama olarak özellikle eşim acele etmek istemiyor, ben bir an önce gidip düzenimi kurmaya daha meraklıyım. İkinci mesele de destinasyon değişikliği. Benim kendi ailem çok yurtdışı taraftarı değiller, annem Alman olmasına rağmen. Diğer seçeneğimiz eşimle ikimizin memleketi olan, üniversiteden önce yaşadığımız Kapadokya'ya geri dönmek. Ürgüp veya Avanos ilçelerinde bir yaşam da hiç kötü değil hani. Aslında bana ne lazım biliyor musunuz? Zengin olacaksın, birden fazla yerde adresin olacak. Yılın istediğin zamanında istediğin yerine git. Ah ah, Allah Kerim. 

Bu arada geçen ay akıllı telefonumu suya düşürdüm ve bozuldu. Yerine akıllı bir telefon almadım, annemlerdeki eski bir nokiayı kullanıyorum, hani şu şarjı 5 gün gidenlerden :D Instagram'daki ani durulmanın sebebi de odur. Şimdilik iyiyim, biraz kafa dinliyorum.

Şimdilik bahsedeceklerim bu kadar. Başımıza gelecekleri belirleyen yıllar değil ama, 2015 yılında başınıza güzel şeyler gelmesini diliyorum.

 

Okunma 1775 defa

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.