Pazar, 06 Temmuz 2014 09:32

Blogumu Özledim

Yazan 

Herkese merhaba! Bugün içimden bir yazı yazmak geldi. Sanki yazmasam blogu tamamen terkedecekmiş gibi hissettim kendimi. Biliyorum ki ziyaretçim oluyor, onlara bir vefa borcu olarak inşallah bırakmayı düşünmüyorum.

Ramazan nasıl gidiyor? Bu sene en uzun günlerde oruç tutuyoruz. Hepinizde öyle mi bilmiyorum ama benim yaz ile kış oruçlarımın verdiği açlık hissi hep aynı oluyor nedense. İlla ki acıkılıyor ancak günün 4-5 saat daha uzun olması etki etmiyor sanki. Hava da Allah'ın lutfüyla güzelce serinledi, susuzluk açısından da şahsen rahat ediyorum. Hepimizin ibadetleri kabul olsun inşallah.

Orucun olumsuz etkilememesine sevindim zira şu an Yasemin, Yeliz ve Nurdan isimli bayanlar için birbirinden zevkli gelinlik ve abiyeler dikmekle meşgulüm. Bu sene Ramazan'ın öne gelmesiyle, mart-nisan-mayıs ve hatta haziran ayları inanılmaz durgun geçti diyordum ki ağustosa bir yığılma yaşandı. Allah sonumuzu hayretsin :) Şu an günde ortalama 7-8 saat çalışıyorum.

Hollanda kararımız devam ediyor. Önceki yazımda da belirttiğim gibi kursa gidiyorum, işe girmek için sertifikamı almak ve öyle gitmek istiyorum. O da bir aksilik çıkmazsa mart-nisan aylarına tekabül edecek. Bir yandan çok istekli ve heyecanlıyım, diğer yandan da taşınma işine inanılmaz üşenmiyor değilim :) Eğer gurbetçi okuyanlarım varsa, ülkeler arası taşınma tecrübesi olanlar birşeyler paylaşabilirlerse inanılmaz minnettar olurum.

Kış ayları önümüzde, havayolu şirketlerinin harika bilet fiyatları var. Eğer özellikle ucuz yurtdışı tatili yapmak istiyorsanız, şimdilerde kasım-şubat arası için mutlaka biletleri kontrol edin. Biz bu taşınma durumu nedeniyle bu kış tatile gidemeyeceğiz gibi görünüyor :) Tatil demişken, 3 kız arkadaşa Roma - Venedik tatili planlanmıştım, şu an oradalar, umarım herşey planladığımız gibi gidiyordur, buradan selamlar!

Bende hayat böyle. Dikişten başka pek birşeye vakit ayıramadığım için yazabileceğim farklı konular yok. O yüzden üst üste diktiklerimi paylaşırsam lütfen kusura bakmayın. Mesele reklam değil, sadece bundan :)

Okunma 3021 defa

6 yorum

 • Yorum Linki Betül Kobya Cumartesi, 12 Temmuz 2014 00:23 yazan Betül Kobya

  demek gidiyorsunuz :(
  burdaki gelinler bence çok şey kaçıracak
  yeni işlerini çok merak ediyorum, eminim ki güzel şeyler çıkacak yine.

 • Yorum Linki Mine Perşembe, 10 Temmuz 2014 14:08 yazan Mine

  Yasemin hanım, düzenli yorum bırakanlardan birisiniz, teşekkür ederim.

 • Yorum Linki yasemin Salı, 08 Temmuz 2014 14:30 yazan yasemin

  Merhaba Mine Hanım, yazınızı okurken arkadaşımla sohbet ediyormuş gibi hissettim.Siz blogu özlediniz ben yazılarınızı.
  Ramazanda günlerin uzun olması ama 4-5 saatin farketmemesi kısmına katılıyorum.Sahura kalkmadığım zamanlar bile olmuyor deil.
  İşlerinizde istikrarlı olmanız, gelecek planlarınız okurken beni mutlu ediyor.Başarılar tekrardan.

 • Yorum Linki Mine Salı, 08 Temmuz 2014 13:26 yazan Mine

  Merhaba İpekcim,

  Yüzyüze görüşmesek de muhabbetimiz daim, malumun. Ben orada daha fazla anlatacak şey bulacağımı düşünüyorum. Ayrıca Türkçe özlemini gidermek amaçlı yazmak iyi gelecektir. Blogu güncellerim inşallah :)

  Öznur hanım, teşekkür ederim. Eski bir yazımda tarihi evlere tutkumdan bahsetmiştim, gitme sebeplerimden biri de o evler :) Nasip olursa orada kuracağımız evi de paylaşırım inşallah.

 • Yorum Linki öznur Pazartesi, 07 Temmuz 2014 15:37 yazan öznur

  Mine Hanım o caanım evi bırakıp nasıl gidersiniz Hollanda'ya? :) Şaka bir yana, umarım hakkınızda hayırlı olur. Sizi okumak güzel. Hayırlı Ramazanlarç

 • Yorum Linki ipek Pazar, 06 Temmuz 2014 13:37 yazan ipek

  Selam; birazcık da olsa sesini duymak (yazını okumak ) çok hoşuma gitti..Yüzyüze hiç görüşmemiş olsak da yurt dışına taşınacağın için biraz içim buruluyor.. İnşallah Hollanda'ya gidince burayı bırakmazsın;ara sıra da olsa bir şeyler paylaşır;bizleri kendinden haberdar edersin..Son diktiklerini paylaşmanı,ne güzellikler ortaya çıkardığını görmeyi merakla bekliyorum.. hayırlı ramazanlar..

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.