Pazartesi, 27 Mayıs 2013 11:15

Bir Veda

Yazan 

Evet, sanırım bazı blogger arkadaşlarım gibi ben de o noktaya geldim, getirildim. Blog yazdığınızda kendinize bir tür "mikro ün" oluşturuyorsunuz ve bu küçük de olsa takip edilme duygusu sizi başkalarına karşı sorumlu hissettiriyor. Bu yüzden başarısız olmak gözünüze daha büyük görünüyor, bir süre direniyorsunuz. Ancak ben bugün direnmeyi bırakıyorum.

3 yıla yakın olan bir emeği yakmak kolay değil. 3 yıl diyorum çünkü blogdan önce çeşitli internet platformlarında da bulunmuş, yazmış ya da gözlem yapmıştım. Ancak sırf emeği yakmamak adına da direnmenin faydası yok. Çünkü insanlar çok kalp kırıyorlar.Şimdiye kadar yansıtmamaya elimden geldiğince çok dikkat ettiğim için şaşıracak olabilirsiniz ama evet, yıllar içinde kalbim artık hatırlamadığım kadar çok kişi tarafından kırıldı. 

Geri dönmeyeceğimi düşündüğüm bir veda değil bu, ancak kendimi buraya karşı sorumlu hissetmek istemiyorum. Muhtemelen çok arasıra gelerek paylaşımlarda bulunacağım. Belki birkaç ay ya da yıl sonra yine haftada 1-2 kez içerik girebilirim ancak şu an tek bildiğim aşırı derecede yorgun hissettiğim.

Giderken yaşadıklarımdan hareketle belli önerilerde bulunmak istiyorum naçizane:

Lütfen insanlardan sırf bilgi almak amaçlı yalan söylemeyin,

Lütfen bir şeyler aldığınız insana kendinizi nezaketen borçlu hissettiğinizi gösterin, bırakın o sizden bir şey istemesin.

Lütfen bir şeyler almak istiyorsanız "vermemek için didiniyor" gibi davranmayın, bırakın o almasın.

Lütfen söz verdiğinizde, randavulaştığınızda sözünüze sadık olun. Bilin ki insanların bazıları sözlerini ciddiye alır ve ona göre davranır.

Lütfen ödemesini sizin yapmayacağınız herhangi bir şeyde, ödeyecek insanlara danışmadan alışveriş yapıp alacakmış gibi davranmayın.

Lütfen insanlara olumlu veya olumsuz cevap verin. Cevap vermemek olumsuz cevap vermekten kötüdür.

Lütfen insanlara olumsuz cevap vermeniz gerektiğinde yalan söylemeyin.

Lütfen insanlara olumsuz cevap vermeniz gerektiğinde sırf o cevabı vermemek adına sürekli erteleyip kendinizi unutturmaya çalışmayın, çünkü bu iş öyle yürümüyor, unutulmuyorsunuz.

Lütfen yalan söylemeyin. Yuvarlak cevaplar vermeyin, oyalamayın. Bilin ki unutulmuyorsunuz.

Birileri size hakkını helal etmeyebilir...

Hayatta şimdiye kadar tek bir alanda çalışmak istediğimi hissettim, tek bir konuda gerçekten hayaller kurdum, yapabileceğim tek mesleği bulduğumu düşündüm. Bu alandan insanların davranışları yüzünden soğudum ya, inanamıyorum. 

Okunma 2645 defa

2 yorum

  • Yorum Linki mine Cuma, 31 Ocak 2014 22:13 yazan mine

    Ilcihan desteğin için teşekkür ederim, sana da başarılar diliyorum.

  • Yorum Linki ilcihan Perşembe, 30 Ocak 2014 13:16 yazan ilcihan

    merhaba mine;
    siteni yeni keşfettim,çok içtenlikle söylüyorum ki seni gerçekten tebrik ederim çalışmaların harika tüm yayınlarını ayrıca okumak istiyorum..yazdıklarına tamamen katılıyorum..bende senin gibi gelinlik dikmek istiyordum ama sadece çizimlerimde kaldı tasarladıklarım, ne güzel ki sen bunu başarmışsın..:))şuan bende bir blog yazarlığı yapıyorum. çalıştığım için fırsat buldukça dikim yapıp diktiklerimi ve bilgilerimi paylaşıyorum.ümidini kırma yola devam..

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.