Pazartesi, 25 Mart 2013 17:25

Profesyonelleşme Süreci

Yazan 

Geçtiğimiz aylar benim için yoğun oldu, uzun zamandır biriken düşüncelerimi hayata geçirmeye karar verdim ve harekete geçtim. Henüz herşeyi tamamlamış değilim, çokça uğraşım devam ediyor. Ancak paylaşmak için yeterince olgunlaştı sanırım.

Gelinlik maceram kendi evlilik hazırlıklarımı yaparken başladı. Nişanlanmadan önce gelinlikler ve hatta abiyeler hakkında hiçbir ilgiye ve bilgiye sahip değildim. Bundan 2 sene öncesiydi. Nişanlanmam ve gelinlikçileri gezmemle birlikte, sanıyorum ki hayatta yapmak istediğim şeyi de bulmuş oldum.

Eşim de bizzat gördü ki, o günlerden bu yana gelinliklere emek vermediğim gün geçmedi desem yeridir. En azından model baktım...Bir nevi tutku oldu bu bende. Bu tutku da içimi üretme derdiyle doldurdu. Osmanlı Kıyafetleri projemin üretimini kısa denebilecek bir sürede yoluna koymuşken, gelinlikler için bu süre çok daha uzun ve yorucu oldu. 

Sizler de takip ediyorsunuz ki bu sezon gelinliklerle ilgili de işler yoluna girmeye başladı, çok şükür. Allah beni kendi kalite standartlarıma uygun dikim yapan ve estetik gözü benimkiyle uyumlu bir iş arkadaşıyla tanıştırdı. Artık gelinlerimi ağırlamak için, ayrıca aksesuarlarımı barındırmak için de bir mekanım var. 

Bundan sonra profesyonelleşme süreci başlıyor. Bu sürecin başlangıcı olarak kendime bir kart tasarladım, şu an matbaada :) Ayrıca bir de websitesi yaptım: www.mineertugrul.com 

Sırada ürettiklerim için gamboş ve etiket hazırlatmak var. Tabi bu arada bir İspanya yolculuğu beni bekliyor. 

Dualarınızı bekliyorum...

Okunma 2843 defa

3 yorum

 • Yorum Linki Mine Cumartesi, 13 Nisan 2013 08:59 yazan Mine

  İkinize de teşekkür ederim :)

 • Yorum Linki tuba Pazartesi, 08 Nisan 2013 10:05 yazan tuba

  sizi çok beğenerek takip ediyorum eviniz olsun gelinlikleriniz olsun her şey çok çok hoş başarılarınızın devamını dilerim.

  http://ogelibenim.blogspot.com/

 • Yorum Linki ipek Pazartesi, 25 Mart 2013 18:01 yazan ipek

  Mine; kartvizitini görünce yüzümü kocaman bir gülümseme kapladı :) Bugün çiçekçinin yanıdan geçerken kocaman bir saksı ortanca görmüş ve aklımdan seni geçirmiştim; kartvizitinde de ortanca resmi görmek beni gülümsetti .. Başarılarının devamını dilerim ;her lşey gönlünce olsun ve Allah yardımcın olsun :)

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.