Salı, 18 Aralık 2012 20:54

Terzilik Zor Zanaat

Yazan 

Tam bir ay sonra tekrardan güncelliyorum blogumu. Nedeni de bir ayı geçirmek istememem, yazmak istediğim bir konu bulabildiğimden değil malesef. Yazmak benim için zorlaştı, zira şu son bir aydır tüm enerjimi, düşüncelerimi, zamanımı dikmeye veriyorum.

Şans mı şanssızlık mı bilmem, başka biri için diktiğim ilk gelinlik, olabilecek en zor modellerden biri çıktı. Hani öyle bir model ki, "bunu başarıyla dikersem, bundan sonra karşıma ne gelirse dikerim" diyebilirsiniz. Hem model zor, kalıbı özel, çok parçadan ve işlemden oluşuyor; hem de daha işin başındayken gittik ipek şifon aldık! Neyse, inşallah gelinliği önümüzdeki hafta içinde sahibesine teslim ettiğimde modelin ayrıntılarını anlatacağım. Ancak bilin ki, model beni bir aydır neredeyse her gün, günde 5-6 saat kadar uğraştırıyor.

Bir de şanssızlık, dikime başladıktan sonra İtalya'ya tatile gitmiş olmam. Bir hafta kısa bir süre değil sonuçta. Bu, çok önceden ayarlandığı için zorunlu olan tatil yüzünden, dönüşte daha sıkı çalışmam gerekti gelinlik üstünde. Döndüğümde aslında aklımda birkaç yazı vardı ancak bir türlü zihnimi toparlayamadım. Şimdi birkaç tane, yazılmaya başlanmış ancak bitmediği için yayında olmayan yazı var panelimde.

Lakin bu durumun böyle devam etmemesini temenni ediyorum. Zira daha Hande'ye diktiğim gelinliği bile yayınlamadığım halde birçok bayan iltifat edip bana gelinlik diktirmek istiyorlar. Dolayısı ile bundan sonra elim dolu olacak gibi. İnşallah bu blogu hep ihmal edeceğim anlamına gelmez çünkü blogumu da yazmayı da seviyorum.

Size bir ses vermek istedim. Gerçi Facebook'ta ve Twitter'da daha aktifim. Hatta dün Serra's Alternative Shop'ta ürünümüz Çocuk Esirgeme yararına satışa çıktı, aynı zamanda da Rukiye Taşçı'nın Anı Fotoğrafları blogundaki çekiliş için ürün verdim.

Dualarınızı bekliyorum.

Okunma 3229 defa

2 yorum

  • Yorum Linki Mine Cumartesi, 29 Aralık 2012 16:15 yazan Mine

    Reyhan hanım, çok tatlısınız, teşekkür ederim :D

  • Yorum Linki reyhann Çarşamba, 19 Aralık 2012 15:04 yazan reyhann

    facebook'a çok sık girmiyorum malesef. yoğun olduğunuzu tahmin edebildim ama yine de ne yalan söyleyeyim hergün baktım yeni bir yazı var mı diye, sanırım artık zamanla merak etmeye başlıyoruz acaba ne oldu diye:) Allah işlerinizde yardımcınız olsun ve kolaylıklar versin inşallah.

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.