Cumartesi, 15 Eylül 2012 10:23

Gelin Butiği Açıldı!

Yazan 

En son 1 Eylül'de içerik girmişim. 15 günlük suskunluğumun nedeni, aslında aylardır hazırlandığım yeni projemi nihayete erdirmek için çalışmalarımı hızlandırmış olmam. Karşınızda: Gelin Butiği! 2 yıla yaklaşan "dünya evlilik hazırlıkları taramaları"nın sonucunda aklımda "keşke şu da olsa ülkemizde" dediklerimi, şimdiye kadar hiç sunulmamış ürünlerle harmanladığım, tam bizim kızlarımıza layık seçkin ürünleri paylaşacağım gelinlere yönelik bir internet butiği.

Güzel gelin aksesuarları projemden aslında somut olarak Şubat'tan beri bahsetmekteyim. Ürün gamımın ne olacağına da taa o zamanlar karar vermiştim zaten. Ancak düşünceyi hayata geçirmek kolay olmuyor. Öncelikle ürünleri kimin üreteceğini bulmam gerekti. Annem sağolsun imdadıma yetişti, el işlerinde çok beceriklidir kendisi. Yeni bir el işi öğrenmek istediğini söylediğinde ona "Neden boncuk işleme yapmıyorsun?" diye sordum ve böylece üretim konusunda ilk adımı atmış oldum.

Modelleri seçtik, belirledik. Malzeme teminine geldi sıra. Bu tarz ürünlerin malzemeleri de perakende satılmıyor. Annemin evini bir boncuk deposuna çevirdik adeta :D Az da boncuk çeşidi seçmedik ki, mesela ürünlerimizin birinde 9 çeşit farklı boncuk kullanıyoruz. Hiçbiri de öyle tek dükkandan alınan malzemeyle yapılamıyor, dön dolaş birçok yer gezerek modellerin hakkını vereceğimiz malzemeleri seçtik. Sadece boncuk da değil, çiçekler, tüyler, ara ki bulasın...

Malzemelerden sonra sıra geldi üretime. Annem ne kadar becerikli olsa da sonuçta ikimiz de ilk kez böyle şeyler yapıyoruz. O yüzden bu geçtiğimiz aylar modellerimizi geliştirmeye, güzelleştirmeye çalışmakla geçti. Neredeyse tümünü birkaç farklılık ile tekrar tekrar yaptık. Hah işte bu güzel oldu diyene kadar geliştirmeye çalıştık.

Geçtiğimiz haftalarda ürünleri tamamlamamızla birlikte site hazırlıklarına ve fotoğraf çekimlerine de başladım. Site tasarımını seçtim, uyguladım. Alışveriş sistemini kurdum, ayarlamalarını ve denemelerini yaptım. Fotoğraf çekimi için fon ve ortam hazırladım, fotoğraflarımı çektim, düzenledim. Anlayacağınız bayağı bir iş oldu, site tam el emeği göz nuru. Eşim de kritik noktalarda hayat kurtardı ve teknik destek verdi sağolsun. Böylece siteyi de hazır hale getirdim. 

Sitede sadece kendi üretimlerimizi satmayı düşünmüyorum. Türkiye'de gelinlere yönelik güzel ürünleri olan kişilerden de ürün alarak butiği genişletmeyi planlıyorum. İnşallah ilerleyen haftalarda yeni ürün kategorilerim eklenecek. Hepsini ilk anda sunmak istemedim.

Hepimize hayırlı, uğurlu olsun.

www.gelinbutigi.com

Okunma 5971 defa

6 yorum

 • Yorum Linki Mine Pazartesi, 17 Eylül 2012 19:14 yazan Mine

  Rumeysa, Asd ve Kübracım, çok teşekkür ederim yorumlarınız için :D

 • Yorum Linki Rumeysa Pazartesi, 17 Eylül 2012 09:01 yazan Rumeysa

  Hayırlı olsun Minecim, güzel işler yapıyorsun, güzel sonuçlar almanı dilerim.. ;)

 • Yorum Linki asd Pazartesi, 17 Eylül 2012 07:26 yazan asd

  Hayırlı olsun minee Allah bereket versin maşallah

 • Yorum Linki kubra Cumartesi, 15 Eylül 2012 19:38 yazan kubra

  Canım hayırlı olsun Allah bereket versin, tebrik ediyorum seni, demek o mühim proje buydu. Kocaman alkışlar sana

 • Yorum Linki hümeyra Cumartesi, 15 Eylül 2012 12:46 yazan hümeyra

  Hayırlı olsun, görünce çok sevindim. Henüz aday bile olmamasına rağmen gelin olacak olsam memnuniyetle kendimi size emanet edebilirim... İnşallah her şey gönlünüzce olur ve bizlerde bu güzelliklerden yararlanabiliriz.

 • Yorum Linki Özlem Cumartesi, 15 Eylül 2012 11:42 yazan Özlem

  Süper bir atılım olmuş canım. Tebrik ederim.

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.