Kişisel

Kişisel (35)

Perşembe, 28 Eylül 2017 08:42

Bir Yaz Daha Bitti

İlk çocuğum olduğu için midir bilmem, yoğunluğumu hiç öngöremiyorum. Herşey düzene girmiş gibi görünürken birden bir hastalık dalgası, bir seyahat, anlamlandıramadığım bir huysuzluk ile yine olağanüstü hale geçiyorum. Böyle böyle bir yaz mevsimini daha bitirmiş oldum. Dikim işlerim şimdi biraz rahatlayacağı için -oh en azından onu öngörüyorum- bloga bir merhaba demek istedim.

Cuma, 14 Ekim 2016 09:59

Bu Gündemle Yazmak

Evliliğim gibi blog da 5 yaşına girdi. Hiç bu kadar boş bırakmamıştım kendisini. Ancak beni anlarsınız diye düşünüyorum, ne sosyal medyanın tadı kaldı, ne blog yazmanın ve okumanın. (Görsel tabi ki temsili, kızım o kadar da büyümedi :D)

Pazar, 27 Aralık 2015 16:11

Samimi Bir Yazı

Başlık seçimim özetliyor, içimi dökerek bloguma dönmek istiyorum. Aslında blogum her gün aklımda biliyor musunuz? Yazayım, yazayım diyorum da başına geçemiyorum, konuları sıraya dizemiyorum, yazmayı düşündüklerimi kendim eleştiriyorum. Gelin dertleşelim.

Cuma, 20 Şubat 2015 13:20

Doğumu Kolaylaştırmak

Talihsizce, düşüncesizce kendine kötü hikayeler anlatılan anne adaylarının tersine, kötü değil olumlu doğum hikayeleri araştırdım hep. Bunlardan derlediğim ortak noktalar sayesinde doğumun nasıl daha rahat geçeceğiyle ilgili bir öneriler listesi hazırladım. 

Pazar, 15 Şubat 2015 10:31

Bebek ve Doğum Gündemi

Yine uzun bir ara. Ama bu sefer geçerli bir mazeretim var. Başlıktan da tahmin edebileceğiniz üzere gündemim değişti. Blogun da kaçınılmaz olarak yeni bir gündemi olacak tabi ki, Mine'nin yeni hayatının yeni bir safhasına giriyoruz.

Pazar, 28 Aralık 2014 14:21

Neler Oluyor Hayatta?

Yine bir yılın sonuna yaklaşıyoruz. Blogu biraz boş bıraktığımın farkındayım. Kişisel bir yazı ile biraz değerlendirme yaparak geri dönüyorum. Hareketli bir dönemin beni beklediğini düşünüyorum inşallah. Bakalım neler oluyor?

Perşembe, 30 Ekim 2014 09:58

Değişmek Mümkün mü?

Her insanın kendinde değiştirmek istediği şeyler vardır diye düşünüyorum. Daha iyi olmasını istediği... Muhtemelen hepimiz bu konularda girişimlerde bulunuyoruzdur, çokça da başarısızlık yaşıyoruzdur. Peki irade kullanıp değişmek hiç mi mümkün değil?

Pazar, 06 Temmuz 2014 09:32

Blogumu Özledim

Herkese merhaba! Bugün içimden bir yazı yazmak geldi. Sanki yazmasam blogu tamamen terkedecekmiş gibi hissettim kendimi. Biliyorum ki ziyaretçim oluyor, onlara bir vefa borcu olarak inşallah bırakmayı düşünmüyorum.

Cumartesi, 26 Nisan 2014 09:10

Suskunluk Bozumu

Blogu açtığımdan beridir en uzun aralardan birini verdim. Kaç kere yazayım dedim, elim bir türlü gitmedi. Zaten biraz da stresli ve meşguldum. Nelerle mi uğraşıyordum?

Pazartesi, 03 Mart 2014 12:59

İstanbul'a Turist Olmak

Mart geldiği anda bahar da hemen peşinden geldiğinden, birkaç zamandır yazayım dediğim konu daha da ağır bastı. Eşimle aldığımız -umarım ki uygulayabileceğimiz- yeni bir kararımız var. İstanbul'un yerlisi iken aynı zamanda İstanbul'a turist olmak.