Pazartesi, 18 Ağustos 2014 14:57

Doğal Kaş Terbiyecisi Krem

Yazan 

Beni o kadar eskiden beri takip eden kaldı mı bilmiyorum ama, blogumu açtığım ilk sıra alnımda halen pansumanı yapılan bir dikişle uğraşıyordum. Ne alaka diyebilirsiniz, açıklayayım :)

Alnımdaki dikiş sol kaşımın hemen üstündeki 5 cmlik bir dikişti. Pansuman yaparken tabi ki kaşa filan dikkat edemiyorsunuz, siz etseniz de hemşireye anlatamazsınız. Bir ay kadar her gün bant değiştirmekten sol kaşımın yarısı yok olmuştu. Çok şükür sonrasında çok uzun zaman almadan yeniden kendini tamamladı kaşım, yalnız bu sefer de düzgün durmasında problem yaşadım.

Kaşlarım hem ince hem de açık renk olduğu için cımbızla almıyorum. Biraz da bu yüzden düzgün durmalarına önem veriyorum. Kaşı sadece taramak düzgün durması için yeterli olmayabiliyor.

Hangi vesile ile hatırlamıyorum, bir bayanın internette kayısı çekirdeği kremi ile ilgili bir yazısına denk gelmiştim. Kremi yüzüne sürdüğünde tüylenme yaptığını, bundan hareketle kaş-kirpik çoğaltmak için bu kremi bunlara sürdüğünü ve olumlu sonuç aldığını yazıyordu. Ben de eksilen kaşımı ve sarı kirpiklerimi biraz desteklemek amacı ile edindim. Doğacı ve Mecit Efendi markalarını biliyorum, şahsen çok marka seçici bir insan değilim. Yıllarca yetebilecek orta boy bir kutu 16TL idi sanırım.

Çoğaltma konusu bence biraz spekülatif bir konu. Böyle şeyleri sayamadığınız için kaşınız-kirpiğinizin çoğalıp çoğalmadığı konusu tamamen sizin algınızla ve beklentilerinizle alakalı oluyor. Bu yüzden o konuda bir övgü yazmayacağım. Zaten bence kirpik için göz kenarlarına sürmek yağ bezesine ve göz yanmasına sebep olabilir.

Geleyim yazının konusuna. Kremi kaşlarımı terbiye etmek için kullanıyorum. Çok çok az bir miktarda bir kremi güzelce yedirdikten sonra bir kaş kalemi arkası fırçası ile şeklini düzeltiyorum. Krem yağlı olmayan ancak, nasıl desem mum misali ince bir katman bırakıyor sanki. Bu da kaşın o verdiğiniz şekli ile tüm gün kalmasını sağlıyor. Zengin e vitamini içeriği ile de kaşı besliyordur diye tahmin ediyorum.

Benzer problemi olanlara duyrulur...

Okunma 44698 defa

3 yorum

 • Yorum Linki sida kilinc Çarşamba, 08 Kasım 2017 18:14 yazan sida kilinc

  Gerçekten olur mu ben şu an liseye hazirlaniyorum yanlislikla ders calisirken kac teliki çekmişim ve şu an resmen kasimin yarisi yok napabilirim

 • Yorum Linki Seçil Salı, 25 Kasım 2014 15:44 yazan Seçil

  Sanırım o zamanlardan beri okuyanlardanım :)
  Kaşlarını çoğaltmak için terramycin merhemi kullanabilirsiniz.
  Göz çevresine değmemesi için eski bir maskara fırçasını yıkayarak, kayısı ve badem yağı gibi karışımları uygulayabilirsiniz.. Sephora gibi mağazalardan da tek kullanımlık maskara fırçası rica ederseniz verirler..

 • Yorum Linki Betül Perşembe, 21 Ağustos 2014 17:55 yazan Betül

  bunu ben de bi siteden okumuştum kullanan biri kaşlarındaki boşluğun dolduğunu yazmıştı :)

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.