Cumartesi, 28 Şubat 2015 11:35

Pronovias 2015 Seçkilerim

Yazan 

Gelinlik modasının tartışmasız liderlerinden Pronovias'ın 2015 modelleri uzun zamandır internette geziniyor. Malum önce ön koleksiyon çıkıyor, sonra tam koleksiyonu yayınlıyorlar. Ancak her ne hikmetse sitelerinde şu an çok daha az model var, ben de internetten bir derleme yaptım.

Evlilik hazırlıkları kategorime neredeyse bir yıla yakındır içerik girmemişim. Son yazımda belirttiğim gibi birbiriyle aynı -dantel üst, tül kabarık etek- gelinlikleri görmekten o kadar sıkıldım ki. Halen de durum değişmiş değil, ancak umarım en kısa zamanda biraz çeşitlenmeye başlar seçimlerimiz. En azından aşağıda paylaşacağım gibi ayrıntılarla.

Şimdi, değişime hasretimden başlamışken, Pronovias'ın en belirgin yeni stilinden bahsedeyim, balenli ve farklı bir yaka kavisi olan ince askılı modeller. Aslında eski kostümlü filmlerden aşina olduğumuz bir yaka stili ama gelinlik modasında 5 senedir ilk kez görüyorum. Aşağıdaki model Baronese. 

BARONESA-B

baronesa-yaka

Aynı yaka stilini kullanmış olan, eteği de biraz daha hareketli Basel modeli. Bu yaka stili sadece küçük göğsü olan bayanların tercih edebileceği bir stil, aski taktirde göğüsler çok ortada kalacaktır.

basel

Balenlerden girmişken, yine eski vintage tarza gönderme yaptığını söyleyebileceğimiz, balen kanallarının üstten göründüğü bir modeli paylaşayım: Bespin.

BespinB

Tül drapeli gelinlikleri çok zarif buluyorum, özellikle kır düğünü yapma imkanına sahip olacak gelinler için. Yalnız dikkat edilmesi gereken hayal tülle bu modellerin yakalanamayacağı, likra tül ile çalışılması lazım. 

Berila'nın yaka stilini başarmaları biraz zor, bir de omzunuzda durması için yapışkan bant kullanmanız lazım gelir.

BERILA-B

Bermellon modelinin çok benzerini birçok vitrinde gördüm, tutulan bir model. Çiçekler de ayrı bir güzellik katmış, tülün altındaki ince dantel detayı önemli tabi. Gelinlik için olmasa da baharda evleneceklere pekala güzel nişanlık da olabilir bu iki model. Aman pembe olmasın :D

BERMELLON-D

İlüzyon yaka stili henüz etkisini yitirmedi, bence uzun kolla da birleşince havasından geçilmiyor. Puantiyeli tülle dikildiği için daha da çok beğendim ben Blanche modelini. Ayrıca deli gibi bir dantel işçiliği var, etekte de tül üstüne danteller dikilmiş, kaça satarlar bilmem.

BLANCHE-A

Bastiana modelinde üstte gördüğünüz baklava deseni tüle boncuk dikilerek elde edilmiş. Yine çok işçilikli ama gelinliğe yaraşır özende bir model.

BASTIANA-A1

Son olarak düz kumaş modellerime yer vermezsem olmaz. Beni takip edenler mikado ya da ziberlin kumaştan düz modelleri ne kadar sevdiğimi bilirler. Bir de bunlarda çok gösterişli aksesuar kullanma şansı oluyor. Hem yaka detayı, farklı üst beden kupları, hem de kesimiyle, takma havası verilmiş kuyruğuyla sevdiğim Chandra.

chandra

Düz kumaş olmasına rağmen bolca parçadan dikilerek kuplarıyla hareket katılmış olan Balar modeli de iddialı geldi gözüme. Bolerosunu da beğendim, ancak o fotoğrafta saçtaki fiyonktan nefret ettim :D

BALAR-B

BALAR-D

Bir de ön koleksiyonda paylaşılmış ama ismini bile bulamadığım, sitesinde göremediğim güzel bir gelinlikler var, onlarla bitireyim.

isimsiz

isimsiz2

Elie Saab'ın koleksiyonu şimdiye kadarki en beğendiğim oldu. Hepsini buraya koymuyorum, sitesine giderek bakmanızı öneriyorum. Ay bir de turuncuya bakan kırmızı ruj şu güzel kıza ne kadar yakışmış...

 

Okunma 7782 defa

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.