Perşembe, 20 Eylül 2012 06:42

Tarz Sahibi Alyanslar

Yazan 

Birkaç gün önce nihayet kendimi şımartmaya karar verip çok sevdiğim Pandora markasından yüzük aldım. Daha önce paylaştığım bir markaydı, o ve onun gibi etnik-modern karışımlı çizgilerden çok hoşlanırım, aslında böyle alyanslar da olduğu aklıma geldi.

Alyans dediğinin aslında evliliği ilan etmesi açısından sapsade, düz bir yüzük olmasından yanayım. Bence insanlar parmağınızı gördüğünde evli olduğunuzu hemen anlamalı, süregelmiş olan alyans anlayışı da düz, ince veya kalın altın bir çember.

Ancak günümüzde kalıplar isteyelim veya istemeyelim yıkılmaya başlandı. Biz alyans bakarken zorlanmıştık biraz. Çünkü rekabet ve çeşitlendirme adına çok süslü, farklı alyans türleri ağırlıktaydı. Bir kere taşlı alyanslar çıkmış. Üstüne oymalı, motifli olanlar var. Motif hani sevebiliyorum ancak taşı yakıştıramıyorum nedense. Bir de hep çok kalın. Neyse ki kendime dümdüz, tektaşla uyumlu biçimde kombinlenebilecek beyaz altın bir alyans bulmayı başardım Goldaş'tan.

Neden sonra internette gezinirken çok güzel ve orijinal, ancak alyans olduğunun da daha belli olduğunu düşündüğüm başka tür yüzüklere rast geldim. İşte size birkaç örnek:

tarz-alyans

tarz-alyans1

Fark ettiğim bir başka şey de, tektaş modasını ithal ettiğimiz batılılar için tektaşın aslında pırlanta ile sınırlanmadığı. Renkli taşlarla, montürde çok daha sınırsız tasarımlarla ürettikleri yüzükleri de "engagament ring" yani nişan yüzüğü olarak kullanabiliyorlar. tektas-orijinal

Bu tarz yüzüklere Türk markalarında denk gelmedim. Eğer bildikleriniz varsa lütfen paylaşın. Benim size vereceğim adresler bildiğim kadarıyla Pandora dışında Türkiye'de satılmıyor, yurtdışından ısmarlayabilirsiniz ancak.

Pandora'da çok farklı tarzda tonlarca yüzük var, genelde 1000TL ve üzerinde altın alyanslar bulabilirsiniz. Aklınızda bulunsun, genelde altın tasarımların gümüş versiyonu da var:

https://www.saatvesaat.com.tr/taki-aksesuar-markalari-ve-modelleri   -  Pandora'yı seçin, bolca aramanız gerekecek malesef, çok ürün var. Soldaki filtrelerden Yüzük ve fiyat aralığından 1000-1500ü seçerseniz güzel örnekler görebilirsiniz.

Bario-Neal bu tarzdan ilk gördüğüm ve çok beğendiğim örnek:

http://bario-neal.com/bn/collections/bands-rings-diamonds-gems/commitment-bands

Erica Weiner da hoşuma gitti:

http://ericaweiner.com/collections/wedding?page=1

Okunma 18398 defa

Benzer Öğeler (etikete göre)

6 yorum

 • Yorum Linki Mine Perşembe, 04 Nisan 2013 19:27 yazan Mine

  Gizem merhaba, o yüzükleri ben de o şekilde düşünüp sormuştum üreticiye, hatta kendimize almak istedim. Ancak beyaz renkli olan gümüş değil beyaz altın, gümüş de üretmiyorlar.

 • Yorum Linki Gizem Perşembe, 04 Nisan 2013 18:58 yazan Gizem

  üstten ortadaki hoşuma gitti

  birisi gümüş diğeri altın mı acaba?

  erkeğe gümüş bayana altın mı yani :)

 • Yorum Linki Mine Salı, 13 Kasım 2012 08:52 yazan Mine

  Açıkçası emin değilim ancak büyük ihtimalle gönderiyorlardır, iletişimden sormak lazım.

 • Yorum Linki esra Pazartesi, 12 Kasım 2012 23:40 yazan esra

  verilen linkler Türkiye'ye kargo yolluyor mu acaba?

 • Yorum Linki kubra Cuma, 21 Eylül 2012 09:07 yazan kubra

  En üst sağ tarafta,örgülü alyansı çok beğendim. Ben uzun süre yüzük takamıyorum, bunalıyorum incecik sarı altın, anneminkinden :) alıcam bitane. elimde varla yok arası hissedebilirim ve böylelikle sürekli takabilirim diye düşüüyorum. Geçen bir tanıdığımda ince altın yüzüğü çok zor bulduğunu söyledi dediğin gibi bu konuda alyans anlayışı çok değişti. paylaşım için teşekkürler cnm ;)

 • Yorum Linki hande Perşembe, 20 Eylül 2012 08:36 yazan hande

  evet sade alyans bulmak çok çok zorlaştı artık, nereye baksam taşlı kocaman modeller. bunlar bana evliliği hatırlatmıyor ki... benim ailemde annemin de babaanneminde alyansları dümdüz sade bir altındı. ve en asil duranı da onlar. ayrıca evli olduğunuzu anlatan simge bu bence. taşlı bir şeyi ben asla alyans olarak göremiyorum nedense.

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.