Cumartesi, 01 Eylül 2012 11:33

San Patrick 2013 Seçkilerim

Yazan 

San Patrick, Pronovias'ın kardeş markası denir. Sanıyorum ki tasarımları gibi fotoğraf çekimleri ve websiteleri de aynı ekip tarafından gerçekleştirilen bir marka. Gelinlikleri de Pronovias'a oldukça benzer. 2013'te de gelenek bozulmadı ama, küçük ayrıntılarla farklılaşan San Patrick koleksiyonunda daha çok beğendiğim model oldu sanki.

Bu koleksiyonda sanıyorum ki en beğendiğim Arola modeli oldu. Askı stili, askıdaki çiçekler, tülden drapeler ve tabi ki su dalgası eteği ile moda olan birçok unsuru göz yormadan birleştirdiği için çok beğendim.

Arola

Çiçeklerden başlamışken, Reem Acra'nın çok sevdiğim bir gelinliğine hayli benzemesinden ötürü hemen dikkatimi çeken, çok tatlı omuz ayrıntısıyla Aspen ve göğüsteki kuştüyü malzemesi, etekteki lazer çiçeklerle yine modayı iyi işçilikle birleştirmiş Asia.

Aspen

Asia

 

Koleksiyonda gördüğüm anda dikkatimi çeken bir diğer gelinlik, daha önce de beğendiğimi dile getirdiğim içte dar dantel, üstte a-kesim tül bulunduran Alemania modeli. Ayrıca yine aynı tarzda bir etek kullanıp göze hoş gelen başka yaka tarzlarını da denedikleri için Amalia ve Amanecer modellerini de sevdim.

Alemania

Amalia

Amanecer

 

Tülden sıkılanlar ve farklı bir şey kullanmak için tok kumaşlardan modeller tabi ki mevcut. Sanıyorum ki bulunsun diye birkaç toplama etek de koymuşlar ancak ağırlık yine daha önce belirttiğim üzere kraliyet tipi gelinliklerde, onu biraz modernize etmek için ilüzyon yaka ile veya ilginç boncuk işleme stilleriyle kombinlemişler. Sırasıyla Alegria ve Andrea.

Alegria

Andrea

 

Biraz daha farklı bir şeyler arayacak gelinler için gözüme çarpan hoş seçenekler, yine tok kumaş örneği ki üstü ince tülle kaplandığı için ilginç olan Ana; tüldeki çarpaz ayrıntıları ve Grace Kelly vari etek kesimiyle Amsterdam; bu sıralar pek kullanılmayan kat kat eteklerin dantelle yapılmış nadir güzel örneklerinden Arantxa.

Ana

Amsterdam

Arantxa

 

Yok ben hiç farklı bir şey denemeyeyim, bu sene risksiz olacak ancak güzel duracak bir şey söyle bana diyorsanız Arizona.

Arizona

Ay ne çok beğenmişim değil mi? Ama çok güzeller yahu! Seçin, beğenin, alın veya diktirin. Diktirecekseniz bana danışabilirsiniz.

Okunma 10216 defa

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.