Evlilik Hazırlıkları

Evlilik Hazırlıkları (49)

Perşembe, 09 Kasım 2017 11:03

Zamane Gelinlik Trendleri

Bakmayın gelinlik yazılarına ara verdiğime. Özellikle instagram üzerinden onlarca hesap takip edip günde bir sürü gelinlik modelini görüyor ve beğeniyorum. Benimki de zevkli meslek, hiç kimsenin gelinlik bakmaktan sıkılacağını düşünmüyorum. Gelelim bu sıra sık tekrarlayan ne görüyorum?

Cumartesi, 28 Şubat 2015 11:35

Pronovias 2015 Seçkilerim

Gelinlik modasının tartışmasız liderlerinden Pronovias'ın 2015 modelleri uzun zamandır internette geziniyor. Malum önce ön koleksiyon çıkıyor, sonra tam koleksiyonu yayınlıyorlar. Ancak her ne hikmetse sitelerinde şu an çok daha az model var, ben de internetten bir derleme yaptım.

Pazartesi, 17 Mart 2014 17:17

Gelinlik, Üniforma mı?

Tepkisel bir yazı yazmaktan kendimi alamıyorum. Hem ülkemiz gelinlik seçimlerini, hem de çok farklı ülkelerden gelinlerin olduğu blogları takip eden biriyim. Tek gördüğüm ise, gelinliği özel bir kıyafet olmaktan çıkarıp üniformaya dönüştürdüğümüz.

Perşembe, 06 Mart 2014 22:28

Brezilyalı Gelinlik Tasarımcıları

Yine bir ülkenin baskın özellikleri olan tasarımcılarıyla karşınızdayım. Brezilya, sanıyorum ki en iddialı, en zengin gelinliklerin dikildiği ülkelerin başında geliyor. Facebook sayfamda bazen paylaştığım oluyor, takip edenler hatırlayacaktır. Bol dantel, uzun kol, uzun kuyruk sevenler buraya.

Perşembe, 31 Ekim 2013 14:35

Düğün Müzikleri

Evlilik hazırlıkları yazarken çoğunlukla gelinlikleri konuşuyorum, malum ilgim o yönde olduğu için, lakin başka meselelerde de fikir vermek yardımcı olacaktır. Bir yazıyı da, oyun havalı haricinde, sakin bir düğün organizasyonu düşünenler için yazayım.

Pazar, 30 Haziran 2013 17:00

İkinci El Gelinlikler Satılmıyor mu?

Şahsen ikinci el gelinlik olayına, özellikle de ünlü bir markadan iyi bir gelinlik almaya bütçenin yetmediği durumlarda, oldukça sıcak baktığımı daha önceden belirtmiştim. Lakin ülkemizde ikinci el gelinlik fikrinden sanırım hoşlanılmıyor. Bu sitede yayınlananlardan bahsetmiyorum, onlar zaten çok sınırlı bir gruba hitap ediyor, bu gözlemim internetteki birçok ikinci el platformuna dayanıyor.

Çarşamba, 03 Nisan 2013 19:15

İsrailli Gelinlik Tasarımcıları

Uzun zamandır karşıma çıkan çok baskın bir tarz var: İsrailli tasarımcıların gelinlikleri. Çok farklı kalıplar, derin dekolteler, ince düşünülmüş ayrıntılar. Ancak o kadar cesur bir çizgideler ki insan bunların gelinlik olup olmadığına kadar vermekte zorlanıyor. 

Cumartesi, 02 Mart 2013 13:36

Gelinlik Kumaşları

Danteller konusunda yanlış yönlendirme var diye o mesele üstüne o kadar düştüm ki diğer gelinlik kumaşlarından hiç bahsetmemişim :) Gelinler için piyasada en fazla karşılaşacakları kumaş isimlerini ve o kumaşların genelde hangi tür modellerde kullanabileceğini yazayım.

Çarşamba, 23 Ocak 2013 15:27

Gelinlik Kardeşliği

Makale resmini Bride Wars filminden aldım ancak filmin konusundan zıt olarak rekabet içinde değil dayanışma içinde olan gelinlerden yazmak istiyorum. İnternette 1-2 kere karşılaştığım bir uygulamadan bahsedeyim ki, birilerinin aklında yer edebilir ve işine yarayabilir.

Çarşamba, 19 Aralık 2012 21:07

Aksesuarlar Dahil, Ne Güzel! (mi?)

Türk gelinlik piyasasının genelinde aksesuarlar yani duvak, taç, takı kesesi, el çiçeği vs. gelinliğin yanında hediye olarak geliyor. Bu durum ilk bakışta, bunları aramamız ve para ayırmamız gerekmeyeceğini düşünerek kulağımıza hoş gelebilir ancak pratikte gerçekten gelinlerin de gelinlikçilerin de yararına mı oluyor?