Mine Ertuğrul

Mine Ertuğrul

Cumartesi, 26 Kasım 2016 15:22

Hindi / Tavuk Suyuna Çorba

En sevdiğim çorbanın belki yapmayı denememiş, ne kadar lezzetli ve kolay olduğunu görmemiş, mutfak repertuarına henüz katmamış olanları vardır diye, tarifini vermek istiyorum.

Cuma, 14 Ekim 2016 09:59

Bu Gündemle Yazmak

Evliliğim gibi blog da 5 yaşına girdi. Hiç bu kadar boş bırakmamıştım kendisini. Ancak beni anlarsınız diye düşünüyorum, ne sosyal medyanın tadı kaldı, ne blog yazmanın ve okumanın. (Görsel tabi ki temsili, kızım o kadar da büyümedi :D)

Cuma, 27 Mayıs 2016 13:23

Yıkanabilir Bezli Hayat

Bebeğimin hazırlıklarını yaparken aklıma bir konu takılmıştı: her bebeğe günde kaç tane bez bağlanıyor, hepsi çöp. Ortalama 1,5 yıl boyunca yüzmilyonlarca bebeğin günde 4-5 tane çöp ürettiğini düşünün. Devasa değil mi? Peki yok mu çözümü? Var.

Nurdan'ın önceki sezon nişan kıyafetini, geçtiğimiz yaz hamileyken de gelinliğini diktim. İç güzelliği dışına yansımış derler ya, öyle bir insan. Gelinliğini de çok sevdim ama, nişanlığının yeri başka. Bakalım beğenecek misiniz.

Çarşamba, 06 Ocak 2016 18:34

Zenginin evi, züğürdün gözünü yorsun

Hayatlar ne olursa olsun, hayallere yer var değil mi? Biliyorum, dekorasyonda biraz daha somut, nokta atışı hedefler gösteren yazılar yazmamı seviyorsunuz ama içimden gelen, harika müstakil evlerden bahsetmek. Bu yazımla İstanbul'dan küçük yerlere geri göçe katkıda bulunabilirim.

Pazar, 27 Aralık 2015 16:11

Samimi Bir Yazı

Başlık seçimim özetliyor, içimi dökerek bloguma dönmek istiyorum. Aslında blogum her gün aklımda biliyor musunuz? Yazayım, yazayım diyorum da başına geçemiyorum, konuları sıraya dizemiyorum, yazmayı düşündüklerimi kendim eleştiriyorum. Gelin dertleşelim.

Pazar, 06 Eylül 2015 13:01

Hamileliği Nasıl Geçirdim?

Doğum dediğinizi hamilelikten ayrı düşünmeniz mümkün değil. Doğuma şeklini son anda vermiyorsunuz çünkü. O yüzden hamileliğimi biraz özetlemek istiyorum bu yazıda. Kızımız hiç müdahalesiz, (epiduralsiz, suni sancısız vb.) ilk doğum için görece kısa sayılan bir sürede normal doğumla dünyaya geldi, bunda hamilelik süresince yaptığımız hazırlıkların da etkisi oldu.

Pazar, 06 Eylül 2015 10:44

Firuze Meryem'in Doğum Hikayesi

Blogumun yeni kategorisi hayırlı olsun inşallah: Bebek & Çocuk -uzun vadeli olması açısından. Kızımın doğum hikayesi bu bölümü açmak için en uygun yazı olacaktır diye düşündüm. 27 Ağustos perşembe günü sabah 4'e doğru kızımız Firuze Meryem doğdu.

Cuma, 31 Temmuz 2015 08:36

Çilekli Şantili Yoğurtlu Tatlı

Özellikle çocuklu arkadaşlarıma ikram ettiğimde "ben de yapayım" diyerek tarifini istedikleri bir tatlıyı paylaşayım. Geç mi kaldım çilekli bir tarif vermek için? Başka meyvelerle de yapılır sanırım. 

Pazar, 17 Mayıs 2015 06:38

Gurbete Giden Abiyelerim

Geçen seneden diktiklerimle devam edeyim. Bu yazıdaki dikimlerimin bir özelliği var, provasız olarak yurtdışındaki bayanlar için çalıştım ve yine hiç üstlerinde görmeden kendilerine teslim ettim. Beğenilen modelleri dikme imkanı verdiler bana.