Cuma, 20 Eylül 2013 12:00

Gizem'in Gelinliği

Yazan 

Birkaç ay önce Zuhair Murad'ın Rosa Clara için ürettiği Karina model gelinliğine kol ekleyerek Photoshop birleştirmeleri bölümümde paylaşmış, hatta "bu gelinliği üstümde düşünebiliyorum" demiştim. Benden gelinlik meselesi geçtiği için kendimde görmedim ama, bu modeli bir bayana dikmek bize nasip oldu :) Ortaya bence gerçek yaşam prenseslerine yaraşır bir gelinlik çıktı.

Çok kararlı gelinlerden biriydi Gizem, baştan sona kadar ne istediğini gayet iyi biliyordu. Önce kendisiyle Beymen'e gittik. Lakin bu modelin Türkiye'ye getirilmediğini öğrendik. Ne yazık ki ziberlinden gelinlikler pek ilgi görmüyor, bu modeli bulamadığımız gibi Rosa Clara'dan başka ziberlin model de deneyememişti. 

Modeli orijinalindeki gibi kupon dantel ve ziberlin ile Sevim hanım dikti. Dantelin modele benzeyecek şekilde oyup yerleştirdik, tamamı dikildi ziberline. Gördüğünüz kuyruk, modelin giyilebilmesi için şart olduğu üzere yarı takma bir kuyruk, onunla birlikte 12 metre kadar kenar yiyen bir model :S Sırttaki fiyonk da kuyruk takma olduğu için, onun başlangıç noktasını gizlemek ve görüntüyü güzelleştirmek üzere yapılmış zaten.

Yaptığımız tek değişiklik orijinalindeki gibi büzgü drapeli bir kemer yerine pile drapeli ziberlinden bir kemer yapmak oldu. Bir de sade dantel kullanmak yerine dantele kendi renginde ışıltı serpiştirildi. Dantel ışıltılı olduğu için, önceleri taşlı olabilir diye düşündüğümüz kemeri sade yapmakta karar kıldık.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Gizem'in başı için Grace Kelly'nin başındaki kepten esinlenerek bir kep ürettim. Orijinal kepin büyük boyda fotoğraflarını buldum, onun üzerinde konuştuk ve ortaya bu şekilde bir kep çıktı. Kullanması da o kadar kolay ki. Gizem'in gelinbaşını kendimiz 10-15dk içinde yaptık.

gizem-bas

İşte öyküsü böyle. Umarım beğenirsiniz.

Okunma 7655 defa

5 yorum

 • Yorum Linki ipek Cuma, 20 Eylül 2013 15:50 yazan ipek

  her zamanki gibi yine çok şık ve çok güzel bir model olmuş;ellerinize sağlık.. özellikle duvak-gelin başı detayına bayıldım.Avize misali sallanan taşlar olmadan da tesettür gelinbaşı yapılabilir'e örnek olmuş..

 • Yorum Linki Gülsüm Cuma, 20 Eylül 2013 13:23 yazan Gülsüm

  çok hoş olmuş mine, eline sağlık ;) evlenmemiş olsam ben de tercih ederdim diye düşünüyorum böyle güzel bir gelinliği :)

 • Yorum Linki asi Cuma, 20 Eylül 2013 12:54 yazan asi

  ellerinize, emeğinize sağlık, yine çok güzel bir iş çıkarmışsınız ortaya, gelin hanıma da çok yakışmış gelinliği.

 • Yorum Linki Betül Cuma, 20 Eylül 2013 12:49 yazan Betül

  Çok hoş olmuş,yorum yapmadan geçemeyeceğim kadar etkileyici olmuş.Tebrik ederim,geline de Allah gelinliği kadar güzel bir evlilik nasip etsin inşallah

 • Yorum Linki yasemin Cuma, 20 Eylül 2013 12:42 yazan yasemin

  Mine Hanım gelinbaşındaki kepli kısmı tam anlamadım ama oldukça hoş bir gelinlik modeli.Kendimce bu modele toz pembe kuşak daha da yakışır gibi düşündüm.Sevgiler...

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.