Cumartesi, 07 Eylül 2013 14:14

Hilal'in Kına Kıyafetleri

Yazan 

Aylaaaaar öncesinde dikip teslim ettiğimiz kıyafetlerin yazısını ancak yazıyorum, ama geciktirdikçe gecikeceğini anladığım için eski de olsa bir şeyleri yazmaya başlamalıyım dedim. Karşınızda, Hilal için diktiğimiz kına abiyesi ve kaftanı.

Hilal blog üzerinden tanışıp gelinliğine yardımcı olduğum, kına kıyafetini de bizim diktiğimiz bir bayan. Zevklerimiz oldukça uyuştu kendisiyle, ortak kararlar vererek ortaya hepimizin içine sinen birer kıyafet çıkardık. Gül hanım da onlara hayat verdi.

Hilal ne istediğini biliyordu: omuzlarında güzel bir ayrıntısı bulunan hafif kumaştan eteği olan bir abiye, osmanlı kıyafetlerimizin tipinde,içi de Sertap Erener'in İstanbul klibinden esinlenmiş bir kaftan. Renk olarak da su yeşili veya pudrayı mutlaka kullanmak istiyordu. Bolca malzeme araştırdım, ama ne araştırma :) Kaç tane kaftan kumaşı örneği gönderdim, en zoru o idi çünkü. 

Kaftan alışageldiğimiz bindallı modellerinden biraz daha farklı olacağı için o takımı kınanın vazgeçilmez rengi kırmızıdan yana kullandık. Bulduğum güzel kaftan kumaşı bordo-gümüş karışımı idi, bu da bizi iç elbisenin yakasında ve belinde olacak işlemeler konusunda yönlendirmiş oldu. İç elbise için bir de özel güneş plise yaptırdım. Fotoğraflar malesef kıyafetin güzelliğini anlatamıyor, ama Hilal'e çok yakışmıştı :)

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Gelelim kına abiyesine. Kınası tamamen bayanlar özel olacaktı. Kaftanı bordo yaptığımız için mutlaka kullanmak istediği renk olan su yeşilinde karar kıldı. Omuz ayrıntısı için Hilal bana örnekler gönderdi, ben de ona güzel bir kupon dantel aldım. Beline de, tamamlayıcı bir aksesuar olarak aynı dantelden bir kemer yaptık. 

Hilal 34 beden olduğu için malesef kıyafetini mankene giydiremedik, bu gördüğünüz fotoğraflar kıyafet mankenin önüne iğnelenmiş şekilde çekildi. Umuyorum ki modeli gösterebiliyordur.

 • abiye4
 • abiye5
 • abiye6

İşte böyle.İnşallah beğenirsiniz.

Sevgiler...

Okunma 6714 defa

2 yorum

 • Yorum Linki Mine Pazartesi, 10 Mart 2014 11:03 yazan Mine

  Merhaba Merve hanım,

  Öncelikle teşekkür ederim. Muhtemelen karşılıklı yazışmak gerekeceğinden iletisim@mineertugrul.com adresine mail atarsanız daha rahat iletişimde kalırız.

 • Yorum Linki Merve Pazar, 09 Mart 2014 19:00 yazan Merve

  Merhaba Mine Hanım benim bu yaz nişanım ve ardından da düğünüm olacak ve beni bir gelinlik telaşı sardı araştırırken sizin bloğunuzu gördüm. Benim durumum biraz karışık ve sözlümün maddi durumunu aşmayacak uygun fiyatlı bir gelinlik arıyorum tesettürlüyüm sizin diktiğiniz gelinlikleri özellikle gizem hanımın gelinliğini çok beğendim. Acaba onun gibi bir gelinliğin maliyeti ne kadar olur ?

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.