Pazar, 12 Mayıs 2013 16:17

Barselona Gelinlik Haftası 1

Yazan 

Aylar öncesinden hazırlığını yaptığım tarih yani mayıs başı geldi çattı, Bridal Week'e katılmak üzere Barselona'ya yolculuğumun zamanı geldi. Çok şükür planladığım gibi fuara katıldım; yüzlerce, binlerce gelinlik arasında kaldım geldim :D

Birkaç hafta önce, Barselona'ya fuara gideceğimin haberini bu yazımda duyurmuştum. Gitmeden önceki 2 hafta gerçekten çok yoğun geçti, 3 abiye teslim ettik, eşimle işimiz de bir yandan çok yoğundu derken zamanın nasıl geldiğini anlamadım bile. 30 Nisan'da Milan'a, 2 gün sonra da Barselona'ya uçtuk.

Fuarın ilk günü hemen sabahtan kendimizi yollara attık. Yol üstünde Plaça de Espanya'da fuarın büyük bir afişini görüp, hem heyecanlandım, hem de hemen fotoğraf çektirdim eşime. Sağolsun makine tüm bu sürede eşimde oldu, ben gelinlikler içinde kaybolmuşken eşim bol bol fotoğraflarımı çekmiş :D

IMG 7524-001

Fuar alanına yakın bir yerde kalmayı kararlaştırmıştık. Bunun doğru bir karar olduğunu gittiğimizde de gördüm. 15-20 dk içinde otelden fuara ulaştık. 2 katlı bir alanda yapıldı fuar, alt kat fuar alanı, üst kat ise defileler için hazırlanmıştı. Kapısında da hemen fotoğraf çektirdim tabi ki.

IMG 7530-001

Hemen benim görüştüğüm kişiyle buluşmak üzere Basın Odası'na gittik. Ancak o kişi defilelere katıldığı ve telefonunu da almadığı için kendisine ulaşamadık, odadaki kişi de yetkili olmadığını söyledi, bizi protokol odasına gönderdiler. Gerekli kişiye ulaşamadığımızı görevliye anlatırken yanımızda üst düzey olduğu belli olan bir bayan sürekli telefonla konuşuyordu. Telefonu kapattınca durumu kendisine açıkladılar, o da bize bir VIP kartı verdi. Kartı aldıktan sonraki ifadem sanırım yüzümü kapamama rağmen görünüyordur:

IMG 7544-001

Kartı veren kişiye, teşekkür amacıyla yanımıza götürdüğümüz bir kutu Hacı Bekir Lokumunu ikram ettikten sonra fuara girdik. Türkiye'de satılan markalardan çok daha farklı, daha önce internetten bayılarak baktıklarım yanında, hiç bilmediğim ve görünce çok beğendiğim birçok marka oldu.

Fuar alanının genelini çekmemişiz, ancak şu görüntü ortam hakkında fikir verecektir:

IMG 7636-001

Fuar gelinlere yani son tüketiciye yönelik bir fuar değil. Gelinlik, abiye ve aksesuarda koleksiyon üreten firmaların, toptan satışlar yapmak ve bayilikler vermek üzere meslekten diğer firmalarla, özellikle de yabancı ülkelerden alıcılarla buluşması amacıyla düzenlenen bir fuar. Benim katılmamı sağlayan şey, blogum olması dolayısıyla basından sayılmam.

Dolayısı ile gezen kişiler ve yapılan sunumlar profesyonellerdi. Beklediğimden daha fazla mini-defileler vardı, neredeyse her stantda. Markalar, alıcılarına fotoğraf çekimlerini dosyaladıkları klasörleri gösterirken bir yandan da 1-2 model gelinlikleri sırayla giyip gösteriyorlardı. Böylece ben de modelleri sadece askıda değil, hareket halinde görme imkanına sahip oldum. 

IMG 7558

Modellerden 2siyle bir ara fotoğraf da çektirdim, boyum 173 bu arada, solumdaki bayanı siz düşünün :D

IMG 7566-001

Fuarla ilgili anılarım bu şekilde, 2 gün gittik fuara, standları detaylı biçimde inceledim. Markalarla ilgili görüşlerimi de not aldım, onu bir sonraki yazımda paylaşacağım inşallah. Küçük bir galeriyle hoşçakalın:

  • IMG_7539-001
  • IMG_7555-001
  • IMG_7563-001
  • IMG_7634-001
  • IMG_7640-001
  • IMG_7641-001
Okunma 3095 defa

1 yorum

  • Yorum Linki ipek Pazartesi, 13 Mayıs 2013 05:46 yazan ipek

    Yazının devamını merakla bekleyeceğim :) Fotoğraflarda birkaç model hemen dikkatimi çekti..Modeller çok şık görünüyor.Hatta yanlış görmediysem sergilenen modeller arasında uzun kollu gelinlikler bile var.Bu arada senin yeşil bluzun de çok şıkmış.. görüşmek üzere sağlıcakla kal..

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.