Cumartesi, 23 Mart 2013 16:48

Barselona, Bekle Beni!

Yazan 

Blogu takip edenler belki fark etmiştir, ne zaman yazmaya biraz uzunca bir ara versem, ardından bir haberle dönüyorum bloga. Bu seferki haberim, benim açımdan harika bir olay: Barselona Gelinlik Haftası'na (Barcelona Bridal Week) davetiye bulmuş durumdayım :D

Geçen yazdan beridir aklımda Gelinlik Haftası'nda Barselona'ya gitmek vardı. İnternette birkaç yabancı bloggerın bazı etkinliklere katıldığını görmüş ve heves etmiştim. Aylar önce bazı blog sahipleriyle irtibata geçtim ve etkinliklere sadece davetiye ile katılabildiğimizi öğrendim.

Sonrasında yazışma dönemi başladı. Birkaç kişiyle görüştükten sonra geçtiğimiz şubat ayının başında asıl yetkili kişiye ulaştım. İspanyolca bilmediğim ancak karşı taraf bu dilde yazışmayı tercih ettiği için, mailleri İngilizce yazıp, translate yardımı ile İspanyolca'ya çevirdim :D Eh, sanıyorum ki iletişim kurmayı başardık. 

Sonuç olarak, Barcelona Bridal Week'te sadece ziyaretçilerin katılabildiği fuara girebilmem için onay belgem geldi. İnşallah 2-6 mayıs tarihlerinde Barselona'ya gideceğim, 3-5 mayısta da fuarda olacağım. Fuara 200'den fazla İspanyol ve Uluslarası firmanın katılacağı ve alanın 30000 metrekare olacağı bilgisi var, Türkiye'de satılmayan ancak internetten görüp yüreğimin eridiği birçok gelinlik markasının ürünlerini görme şansına sahip olacağım. Fotoğraf makinemi yanıma almama da izin aldım, inşallah başım dönmezse sizlerle fuardan fotoğraflar paylaşacağım.

Fuara gitmek önemli çünkü "Gelinlik"le ilgili sanıyorum ki en büyük organizasyon bu ve bu işi en iyi yapanlardan birçoğu orada olacak. İyi gelinliğin ne olduğunu, gelinlik modasının nereye gittiğini, kullandıkları farklı kumaş ve malzemeleri, sunum biçimlerini, tamamlayıcı ürünleri gözlemleme şansına sahip olacağım. Yaptığınız herhangi bir işte, bu işin başını çekenleri incelemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ufkum açılacak. Hem kim bilir, belki önemli birileriyle de tanışırım :)

Sosyal paylaşım platformlarımdan duyurduğum üzere Pegasus sonunda Barselona uçuşlarına başlayacak. Gerçi biz zaten daha öncesinden biletlerimizi almıştık ve tarihimizi kapsamıyor yeni uçuşlar. Başka havayolları ile direkt uçuş çok pahalı olduğu için, biletlerimizi Milan + Barselona olacak şekilde ayarladık. İtalya'nın daha önce görmediğimiz bu önemli şehrinde 2 gün kadar kalacağız inşallah. 

İşte böyle, mayıs başını iple çekiyorum :D

Okunma 2319 defa

1 yorum

  • Yorum Linki Betül Özmen Pazar, 24 Mart 2013 13:08 yazan Betül Özmen

    Mine, tebrikler. İşlerini ilgiyle izliyorum. Benim için, sevdiğin, hayal ettiğin işin peşinde koşmanın ve başarmanın canlı örneğisin. Umarım arzu ettiğin, görmeyi umduğun ne varsa, hatta daha da fazlasını görürsün Barcelona'da. Sevgilerimle.

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.