Cumartesi, 19 Ocak 2013 16:58

Modaevine Taşınıyorum :)

Yazan 

Uğraşım, çalışmam hiç bitmiyor. Ne zaman huzura ereceğim acaba :) Biliyorsunuz, dikişlerime evden başladım. Ancak kabıma, daha doğrusu evime sığamadım. Sizlerden gelen ilginin de yoğun olmasıyla birlikte, çalışmalarımı daha profesyonel yapabilmek adına, Suadiye'de Sevim Hanım'ın yanına taşınıyorum.

Ramazan öncesinde dolu olduğumu duyurmuştum. Aldığım siparişlerin hakkını verebilmek için zaten haftalardır eksik olduğum konularda deneme kumaşlarımla çalışıyordum. Mesela facebook sayfamda korseler üstünde çalıştığımı duyurmuş, fotoğraf da paylaşmıştım. Siz de taktir edersiniz ki, dikiş konusunda bir eğitim almadığım ve herhangi bir atölyede de çalışmadığım için kendi başıma aşamadığım, zorlandığım noktalar oluyor. 

Tek sorun zorlanmak da değil. Evdeki en büyük masam yemek odasında, yani salonumda. Dolayısı ile salonda çalışıyorum. Gelinlik parçaları hem büyük, hem çok. Dikiş yapılırken yemek masam iptal, salonum dağınık bir hal alıyor, görmeniz lazım :D Herhangi bir şeyi dikmeyi bitirmeden ortalığı toplayamıyorum da. Yoksa ertesi gün her şeyi tekrardan çıkarmam gerekiyor, çok zor iş. 

Üçüncü mesele ise, halen eşimle yürütmekte olduğumuz webtasarım işimize zaman ayırıyor olmam ve ayırmaya da devam etmek istemem. Tecrübesizliğim, dikerken bir işlemi çok uzun sürede yapmama sebep oluyor ve açıkçası elim yavaş. Biraz yol gösterme ve iş paylaşımı ile kendime ve diğer işime daha çok vakit ayırabileceğimi biliyorum.

Anlayacağınız, hem tecrübesizliğimin olumsuzluğundan kurtulmak, hem de evimin düzenini sağlamak açısından bir çözüm bulmam gerekiyordu. Sevim Palalı, 20 yıldır çok iyi haute-couture atölyelerinde çalıştıktan sonra Suadiye'de, Bağdat Caddesi'nin hemen yanında kendi modaevini açmış usta bir terzi. Kendisi ile daha önceden tasarımlarımı reyon oluşturmak üzere dikmesi konusunda görüşmüş ancak zaman ve maliyet konularında o an mutabakata varamadığımız bu seçeneği ertelemiştik. İşçiliğini çok beğendiğim ve ustalığına güvendiğim için kendisi aklımda kalmıştı. Ayrıca hatırladığım kadarı ile atölyesinde boş bir alan vardı.

Kendisinden randevu aldım ve tekrardan görüştük. Hatırladığım gibi atölyesi müsait idi, eli dolu olmasına rağmen gelinlikler üzerinde bana yardım edebileceği zamanı da ayarlayabileceğini söyledi. Böylece gelinlik dikimlerimi onun modaevinde yapmak, gelinlerimi orada ağırlamak ve provalara almak konusunda anlaşmış olduk. Kendisi aynı zamanda çok paylaşımcı bir bayan olduğu için bilgilerini de benimle paylaşmaktan çekinmiyor. Bu sayede, kendi başıma çıkaracağım gelinliklere nazaran, birlikte çok daha kaliteli ve güzel bir işçilik çıkaracağımızı düşünüyorum.

Randevulu çalışmamız gerektiği ve ben her an orada olmadığım için buradan açık adres yazmıyorum, modaevine gelmek isteyen bayanlar lütfen Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atarak randevu alsınlar :)

Kadıköy Gül Erdem moda ile de çalışmalarımız devam etmekte. Kendileri yönlendirdiğim gelinleri şimdiye kadar hep memnun etmişlerdir. ,

Bilginize...

Okunma 3389 defa

1 yorum

  • Yorum Linki Ezgi Pazartesi, 21 Ocak 2013 12:36 yazan Ezgi

    Mine'ciğim tebrik ederim seni! Çok çok sevindim. Başarılar diliyorum güzel arkadaşım. Yolun açık olsun.

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.