Cuma, 21 Aralık 2012 22:17

İkea 2012 Seçkilerim

Yazan 

2012 biterken mi yazılır demeyin, içimden şimdi yazmak geldi. İKEA kataloğunu detaylı biçimde inceledim, en beğendiğim ürün veya odaları derledim. İçinden satın aldığım bile oldu. Bakalım siz ne düşüneceksiniz, bol fotoğraftan dolayı uzun bir post oldu.

Girizgahı uzatmadan başlayayım:

Bu tekli koltuk hem modern, hem de country bir evde kullanılabilir, yerim olsa alırdım, çok hoş.

1

Hemnes serisini zaten çok severim oldu olası. Camlı dolapları da severim. Koyu renk ve masif de severim. Eh, ben bunu beğendim tabi ki...

4

Kutular her evin ihtiyacı. Hem dokusunu beğendim, hem rengin. Gerçi çabuk yıpranma potansiyeli var.

5

Camla ışığın uyumu. Sanıyorum ki lambada cam kullanmaları, ışığın etkisini arttırmak için. Rengi de çok güzel bence. Sade ve şık. Malesef yatak odama uymaz.

8

İkea'dan bu kadar beğendiğim ilk kanepe. 60'ları hatırlattı bana. Ayrıca yastık yapısı itibariyle düzgün durma ihtimali yüksek. Almayı düşünebilirdim.

9

İşte bu batarya benim mutfağıma yakışırdı! Neden geçen sene yoktu ki? Country mutfağı olacaklar kaçırmasın. Bir ihtimal bataryam eskirse bununla değiştirebilirim.

12

Bu senenin favorilerinden, askı mı daha güzel, saksı mı, hangisi, hangisi? Kendime aldım bundan, çünkü baharatlıklarımı koyacak bir yere ihtiyacım vardı. İnşallah paylaşırım.

14

Hasır koltuğun mutfağa bu kadar yakışabileceğini düşünmemiştim. Keşke büyük balkonum öndeki olsaydı diyorum, bu aranjmanı yapardım. Mutfağımda yer yok zaten.

15

Tabii, cam önündeki fotoğrafın da etkisi var ancak şu çalışma masasını çok beğendim. Hem küçük, hem işlevsel, hem de estetik.

Şu kırlente takmış durumdayım, bir türlü stoğu olmadı. Kahverengi odama alacağım inşallah. Bekliyoruz İKEA, stok kontrolüne biraz dikkat lütfen!

17

Serayı da çok seviyorum, beyaz ahşap saksıları da, üstü dantel gibi duran saksıları da. Balkonumu bir dekore etsem, alacağım herhalde bunlardan. Bahara artık.

19

Bu belli bir ürün değil ancak yeri kullanmak açısından çok akıllıca buldum, merdiveni olan her ev uygulamalı, zengin görünüyor :D 

3

Şu fotoğrafı görünce aklıma eşim geldi, benim yatak odam malumunuz sağdaki gibi, çok feminen. Acaba eşim de soldaki gibi kendi maskülen alanını ister miydi?

7

Bir de, oda olarak çok beğendiklerim oldu, al odana koy yani. İşte onlar da aşağıda.

{gallery cols=3 rows=2}ikea2012/tumler{/gallery}

Yatak odasında yeşillik harika ancak geceleri bitkiler de oksijen tükettiği için sağlıklı değil. 

Banyoda hasır olması, masif kullanılması, yerde iki renk fayansla yapılan desen, çok güzel banyo bu yahu!

Bu mutfak benimkine çok benziyor, çiçekli kumaştan yapılan bölüm çok şirin, ayrıca kapıdan görülen klasik Paris çatısı bana çok güzel çağrışımlar yaptırıyor. Askılar zaten çok güzel.

Balkon, daha önce de paylaştığım, ahşap panel, bej kırlentler ve sallanan sandalye ile o kadar güzel ki...

Okunma 10635 defa

1 yorum

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.