Pazar, 28 Ekim 2012 18:03

Mudo'yu Seviyorum

Yazan 

Ne zaman gitsem illa ki beğeneceğim ürünleri olan markalardan biridir Mudo. Giyim için dolaşmayı pek sevmem ancak mobilya ve ev aksesuarları için hiç sıkılmadan Mudo'ya gidebilirim. Şu tatil günlerinde de uğradığım için hakkında yazmak istedim.

Artık blogumu takip edip de eskiye olan sevgimi bilmeyen kalmamıştır sanırım. Benim için eskiyi hatırlatan, vintage duran neredeyse herşey daha makbul. Modernden ziyade eskiyi beğeniyorum. Hele de şimdi yeni mobilya akımlarında, özellikle de ülkemizde anlaşıldığı ve uygulandığı üzere ahşap görüntüsü kullanılmayıp parlak lake cila tercih edildiği için, eskiye olan özlemim büyüyor.

İşte Mudo bu yüzden tam benlik. Hani modern mobilyası da var ancak baskın tarzının country olduğunu gözlemliyoruz. Buradan mobilya alırsanız ahşaba doyacağınızı söyleyebiliriz. Ahşap çok baskın biçimde yer buluyor kendine.

3 farklı şekilde kullandıklarını görüyorum ahşabı. Birincisi, en klasik şekilde, güzelce şekillendirdikleri mobilyaları cilalıyorlar, mobilyalar ağacın renginde ve genelde koyu kahverengi oluyor. Bence kullanması, kombinlemesi en kolay biçim bu. 

mudo-cilali

İkincisi, ahşabı birazcık da kaba diyebileceğimiz biçimde şekillendirdikten sonra sanıyorum ki hiç cilalamadan ürün olarak sunuyorlar. Ham ahşap görüntüsünden hoşlananlar için birebir. Ağaç olduğu gibi evinizde :D

mudo-cilasiz

Üçüncüsü ise, countrynin en bilinen tipi, mobilyalar mat krem rengi cila ile boyanıyor. Diğerlerinden daha seyrek olarak bu tiple karşılaşsak da neredeyse her zaman örneğini bulmak mümkün oluyor.

mudo-mat-beyaz

Tabi ki sadece ahşap parçalarını değil, koltuk takımlarını da seviyorum Mudo'nun. Sade kumaşlardan rahat koltukları oluyor. Özellikle tekli koltukların, uzanma koltuklarının biraz daha özel, daha "tasarım" olan örneklerini bulabilirsiniz.

Sadece mobilya da değil, ev dekorasyon ürünlerinde de her zaman beğendiğim ürünleri oluyor. Mutfak, banyo gereçlerinde, aynalarda...Amma övdüm :D Ancak gerçekten yabancı dekorasyon sitelerinde gördüğümüz "tarz" evlere sahip olmanın en kısa yollarından biri Mudo'dan toptan bir alışveriş yapmak.

Mudo malesef ucuz diyebileceğimiz bir marka değil. İndirim haricinde alırsanız orta halli ailelerin biraz elini yakacaktır. Bu yüzden yılda birkaç kez uyguladıkları, genelde %20-30 oranlarında değişen indirimlerini beklemekte yarar var. Şimdi de indirim zamanı. Online alışveriş imkanı da mevcut ancak yine de gidip görmek en iyisi. Zaten beğendiğim birçok güzel ürünü online mağazasında bulamıyorum.

Evde değişiklik yapmak istediğinizde uğramanızı tavsiye ederim...

Okunma 6557 defa

4 yorum

 • Yorum Linki azize Çarşamba, 08 Temmuz 2015 09:06 yazan azize

  mrb nasılsınız ben evimin içindeki eşyaları yer degiştirmek istiyorum çoğu eşyamı kullanamıyorum evimin odaları küçük bazı eşyalarım kenarda bekliyo . bana yardımcı olur musunuz neler yapabilirim her eşyamı yeniden alamam ama bazı eşyaları alabilirim . evimi sevemedim gitti

 • Yorum Linki Mine Cuma, 09 Kasım 2012 10:50 yazan Mine

  Keşke biraz daha uygun fiyatlı olsa :D

  Ümmü, verdiğin link çok güzel, teşekkür ederiz.

 • Yorum Linki ümmü Pazar, 04 Kasım 2012 17:30 yazan ümmü

  bende çok beğeniyorum fakat bir evin tamamını döşemek için biraz tuzlu sanki..mudo yaratıcı ekibinde çalışan bir arkadaşım esasında özellikle fiyatların yüksek olduğunu söylemişti daha üst gruba hitap ettiği belli olsun diye.. ben birde http://www.coastalhomes.com.tr/home/ bu mağazayı seviyorum ...mudoyla birbirine yakın..işte böyle

 • Yorum Linki Meryemhan GÜL Pazar, 04 Kasım 2012 16:41 yazan Meryemhan GÜL

  Mudo iyi hoş ama gereksiz pahalı. Aslında ben de severim Mudo'yu (kıyafetlerini de) ama ne zaman markanın adını duysam aklıma gelen şu resim oluyor :)

  http://imageshack.us/photo/my-images/859/mudoz.jpg/

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.