Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home2/ertgrlco/public_html/mine/libraries/joomla/html/parameter.php on line 0

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/ertgrlco/public_html/mine/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 42

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/ertgrlco/public_html/mine/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 43

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/ertgrlco/public_html/mine/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 42

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/ertgrlco/public_html/mine/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 43
Salı, 10 Temmuz 2012 10:44

Desteklenilesi Bir Grup: Greenpeace

Yazan 

Dünya kötüye gidiyor ve birilerinin buna dur demesi lazım. Diyorlar da. Birlikten kuvvet doğacağının bir kanıtı olarak Greenpeace etkin çalışmalar sürdürüyor. En azından bana hiçbir çevreci örgütün vermediği kadar güçlü olduğu izlenimini veriyor. Maddi ve maddi olmayan yollarla nasıl destek verebileceğimizi yazdım.

Greenpeace çalışanlarını görmüşsünüzdür. Büyük şehirlerde merkezi semtlere, özellikle istasyonlara vs. giden herkesin önünü bir Greenpeace gönüllüsü genç kesmiştir. Bu tarz işlerde gönüllü olmak gerçekten zor. İnsanların kısıtlı bir zamanı varken çoooook uzun bir hikayeyi onlara özetleyebilmeniz gerekir, üstelik bunu vurucu bir şekilde yapmalısınız ki size destek olmaya karar versinler.

Bu gençlere bir yardım olsun diye bu yazıyı yazmaya karar verdim. Greenpeace örgütünün kim olduğunu ve ne yapmak istediğini öğrenmeniz gerekir tabi ki öncelikle. Bunun için websitelerini ziyaret edebilirsiniz, özellikle sıkça sorular sorular bölümü birçok sorunuza cevap verecektir:

http://www.greenpeace.org/turkey/tr/about/faq/

Tabi ki en büyük güç kaynağı, para. Dolayısıyla yapabileceğiniz tabi ki en büyük yardım para sağlamak. Ama biliyorum ki insanların çok büyük kısmı için yüzyüze görüşmediğiniz insanlara para  vermek hayli bir güven meselesi. Ama emin olun, yüzyüze görüştüğümüz ve yardım ettiklerimiz bile insanı şaşırtabiliyor. Burada, onların sundukları açıklamalara inanmak durumundayız. Zaten aylık 10TL bağış gibi bir seçenek bile var, nelere bu parayı vermiyoruz ki? 

Bağış içinize sinmiyorsa, daha somut bir aracıyla destek için online mağazalarından ürünler alabilirsiniz. Böylece üzerinizde taşıdığınız sloganlarla belki insanların bazı konularda uyanmalarını da sağlayabilirsiniz. 

http://www.basmatik.com/greenpeace

Çalışan insanlar olarak hepimiz için zor biliyorum ancak yazmadan geçmeyeyim, gönüllü olarak bilgilendirme çalışmalarında yer alabilirsiniz.

Para vermeden yapabileceğiniz yardımlar ise, sürekli düzenledikleri imza kampanyalarına imza atmak. Bunu takip etmenin en kolay yolu da Facebook sayfalarını ve Twitter hesaplarını takibe almak. Zaten anladığım kadarıyla Greenpeace'e destek olan yetenekli bilgisayar programcıları var ki bu sosyal paylaşım platformlarıyla entegre, kullanılması çok kolay uygulamalar geliştiriyorlar ve bir kampanya olduğu zaman katılmanız 5 dakikayı bile almıyor. 

Şüphesiz ki bu kampanyalarda sadece kendiniz oy kullanmaktan ziyade, arkadaşlarınıza ve dahası sahip olduğunuz "insanlara seslenme platformları"ndan sizinle iletişimde olanlara da kampanyaları duyurursanız ve daha çok kişiye ulaşmalarını sağlarsanız tadından yenmez :D Paylaş butonları ve Retweet bunun için var!

Hepinize iyi destek vermeler...

Okunma 2254 defa

1 yorum

  • Yorum Linki kubra Çarşamba, 25 Temmuz 2012 19:19 yazan kubra

    Senin kadar çevreci bir arkadaşım olmadı hiç. Bu konuda senin sayende bir çok şey öğrendim. Ellerine parmaklarına sağlık. Ben kendi adıma söylüyorum ki bu adar duyarsız olmasam keşke, yapılacak o kadar çok şey var ki çoook duyarsızız çoook :(

Yorum Ekle

Lütfen (*) ile işaretlenmiş olan gerekli alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olunuz. Temel HTML kodlarını kullanabilirsiniz.